VERİ MERKEZİ ÇÖZÜMLERİ

SUNUCU VE DEPOLAMA

Sunuculara olan ihtiyaç, işlerimizi bilgisayar sistemleri vasıtasıyla yaptığımız ve bilgileri bu sistemlere depoladığımız zamanlarda ortaya çıkıyor. Artık bir çok işletme bilgilerini merkezi noktada saklıyor ve bilgileri şubelerine/müşterilerine bu merkezden dağıtıyor. Merkezde bu bilgi saklama görevini yapan, sürekli çalışır halde olması gereken bilgisayar sistemi sunucudur. Yaptığımız işte, zaman, iş ve bilgi kaybı olmasını istemiyorsak sunucu (server) sistemleri işin içerisine giriyor.

Artan kullanıcı sayıları ve iş hacimlerine paralel olarak “Depolama” ihtiyacı giderek artmaktadır. Performans gerektiren uygulamalar için hibrit ve SSD’lerden (Solid State Disk) oluşan depolama çözümleri, arşivler içinse geleneksel mekanik disklerden oluşan depolama çözümlerinin kurumlar için en uygun şekilde planlamaktadır.

VERİ YEDEKLEME

Güvenilir bir yedekleme sistemi ile yedekleme sürelerinizi kısaltabilir ve esnek bir yapı kurarak yatırım maliyetlerinizi azaltmanıza destek olabiliriz. Kolaylaştırılmış felaket kurtarma operasyonu ve güvenli replikasyon özellikleri barındıran yedekleme çözümleri, her zaman sizleri korkusuzca yedeklediğiniz verilerinizi yeniden kullanmanızı sağlar.

AĞ SİSTEMLERİ

İhtiyacın analizi ve en uygun çözümün sunulması, iyileştirme ve geliştirmeleri destekleyen proaktif yaklaşım sayesinde ağ üzerinde çalışan load balancer (yük dengeleyici), router (yönlendirici), switch (ağ anahtarı) ve diğer tüm aktif ağ cihazlarının kurulması ve yönetimi ihtiyaçlarınızı yönetebilir ve sonuçlandırabiliriz.

GÜVENLİK DUVARI

Güvenlik duvarı, Internet'ten gelen bilgileri denetleyen ve ardından güvenlik duvarı ayarlarınıza göre engelleyen veya geçişine izin veren bir yazılım veya donanımdır. Güvenlik duvarı, saldırganlar veya zararlı yazılımların (solucanlar gibi) ağ veya Internet üzerinden bilgisayarınıza erişmelerini engellemeye yardımcı olabilir.

ANTİVİRÜS

Antivirüs programları genel olarak zararlı programları bulup yok etmekle görevli olsa da kullanıcı tercihlerine göre de görev yapabilmektedir.

Antivirüs çözümlerimizi sunarken; Kurumların ihtiyaçlarına yönelik teknik analizler yaparak, doğru hizmet ve ürün gruplarını içeren kurumsal anti virüs hizmeti geliştiriyoruz. Kendi kendine yürüyen ve dinamik olarak tavır sergileyebilen bir kurumsal anti virüs sistemi oluşturuyoruz.

PAM (Privileged Access Management)

Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (Privileged Access Management - PAM), kritik verilere ulaşabilen özel yetkili kullanıcıların tespiti, analizi ve kontrolü için kullanılıyor. Tüm bu işlemlerin sağlıklı ve sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilmesi için de özel yazılım çözümlerinden faydalanmak mümkün.